Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) подариха на феновете зрелищен първи полуфинал в Шампионската лига. Двата европейски гранда не се победиха, завършвайки 2:2 в двубой, който гледахте пряко по MAX Sport 3 HD, като испанците не се предадоха на "Алианц Арена" и се пребориха да не загубят в самия край на двубоя.

Винисиус Жуниор бе главното действащо лице за испанците, след като реализира и двата гола за своя тим. Бразилският нападател даде преднина на 14-кратните европейски шампиони в средата на първото полувреме, когато брилянтно подаване на Тони Кроос го прати сам срещу Мануел Нойер и той без колебания вкара за 1:0.

Баварците трябваше да изчакат близо 30 минути, за да отбележат първия си гол в мача, макар че категорично бяха по-настоятелни от гостите.

Лирой Сане избухна с пробив в 53-ата минута, след който с мощен изстрел не остави шансове на Андрий Лунин, реализирайки в далечния му ъгъл за 1:1.

Едва четири минути по-късно станахме свидетели на обрат, след като Джамал Мусиала спечели дузпа за германците, а зад топката застана Хари Кейн, който както знаем много рядко бърка от подобни ситуации - 2:1.

Винисиус обаче стори същото седем минути преди края, когато с втория си гол, също от 11 метра, направи резултата 2:2, както и завърши срещата. Бразилецът бе точен, след като друг кариока в лицето на Родриго спечели наказателния удар, който бе отсъден за фаул на корееца Ким Мин Жае.