В своята 120-годишнина "кралския клуб" спечели убедително шампионата, като днес това стана сигурно с победа над Еспаньол с 4:0 на "Сантяго Бернабеу" пряко по MAX Sport 4 HD.

В мач, в който отборът на Карло Анчелоти се нуждаеше само от точка, не пропусна да зарадва своите фенове след два гола на Родриго и по един на Марко Асенсио и Карим Бензема. Така Реал събра актив от 78 точки и води с 14 на втория Севиля четири кръга преди края.

Мачът бе още по-специален за Реал, тъй като големият фен на отбора Рафаел Надал даде неговото начало, а на трибуните беше и смятаният за негов наследник Карлос Алкарас.

Постижението е още по-значимо за Анчелоти, който е първият треньор станал шампион и в петте големи първенства на Европа - испанското, италианското, френското, германското и английското.

Реал започна с головете в 33-ата минута, когато Родриго вкара с удар по земя след асистенция на Марсело.

В 43-ата минута Родриго вкара втория си гол след груба грешка на Серхи Гомес в опасна за "папагалчетата" позиция.

Третият гол за Реал падна в 55-ата минута в бърза контраатака, при която Асенсио получи от Камавинга и стреля точно по диагонала.

Крайният резултат оформи резервата Карим Бензема в 81-ата минута след асистенция на Винисиус, който също влезе от пейката.

Поражението оставя Еспаньол на 13-ото място с 39 точки.

В друг мач от днес Алавес постигна много важна победа в битката за оцеляване, надделявайки над полуфиналиста в Шампионска лига Виляреал с 2:1 в домакинство.

Баските изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха двете си попадения. Виктор Лагуардия откри резултата още в четвъртата минута след центриране от ъглов удар и отклонена топка от Хоселу, който се превърна в асистент. В 31-ата минута Гонзало Ескаланте направи 2:0 след остро центриране от аут линията на Рубен Дуарте.

Виляреал успя да върне едно попадение в 47-ата минута, когато Самуел Чуквуезе мина с лекота през няколко защитници и стреля по земя в ситуация, в която вратарят Пачеко можеше да се намеси много по-добре.

С победата си Алавес остава на 19-ата позиция, но вече с 28 - на четири зад Кадис, който е на спасителната 17-а позиция. Виляреал е седми с 52 точки.