Реал Мадрид победи Севиля с 3:2 след страхотен обрат на "Рамон Санчес Писхуан" в дербито на 32-ия кръг в Ла Лига, а MAX Sport 4 HD ви потопи в атмосферата на дербито.

"Кралския клуб" на Карло Анчелоти изигра много слабо полувреме, след като изоставаше с 0:2 заради голове на Иван Ракитич и Ерик Ламела, но през второто се вдигна и обърна с попадения на Родриго, Начо и Карим Бензема.

За Реал това бе втора победа срещу Севиля през сезона и тимът вече има 75 точки, с което води с 15 на днешния си съперник. Втори остава Барселона също с 60, но и с два мача по-малко. Днешният двубой обаче бе един от малкото на теория трудни за Реал до края на сезона. В оставащите шест кръга по-сериозните съперници са Атлетико Мадрид и Бетис.

Дежа вю: Атлетико пак излъга Еспаньол с последния удар

Головото шоу на "Рамон Санчес Писхуан" започна в 21-ата минута, когато Иван Ракитич вкара шестия си гол в 21 мача срещу Реал. Той реализира от пряк свободен удар, при който Едер Милитао допусна пробив в стената.

Само четири минути по-късно андалусийци вече водеха с привидно комфортна преднина. Маркос Акуня изведе с глава Хесус Корона и той успя да заобиколи вратаря, преди да подаде на Ерик Ламела. Аржентинецът вкара на празна врата за 2:0.

Реал започна по коренно различен начин втората част и Карим Бензема направи голям пропуск сам срещу вратаря, но Реал върна попадение още в 50-ата минута. Дани Карвахал центрира остро към Родриго и бразилецът от близка дистанция не остави шанс на Ясин Боно.

Последваха още пропуски на Реал преди да се стигне до най-спорния момент в мача. В 76-ата минута Винисиус спря топката и я вкара от близка дистанция, но след дълго разглеждане с ВАР попадението бе отменено за игра с ръка. На повторението обаче си личеше, че нападателят играе с гърди или рамо, но в никакъв случай с ръка.

Селта е първият отбор, който огорчи "Сан Мамес" през 2022-а

Това обаче не смути гостите и те стигнаха до изравняване в 82-ата минута. Карвахал проби до аут линията и даде втората си асистенция в мача, като този път в края на подаването бе току-що влезлият Начо. Трябваше му само едно докосване да отклони топката във вратата за 2:2.

В последните минути защитата на Севия не можеше да удържи бързите нападатели на съперника и капитулира в 92-ата минута при общо седем минути продължение. Винисиус даде много техничен пас към Родриго, а той намери Бензема. Французинът залъга, че ще стреля и след това го направи покрай четирима съперникови играчи - 3:2. Така деветката на Реал продължава да дърпа своите към златните медали, а 25-те му гола до момента означават, че това е най-резултатният му сезон в Ла Лига.