Милан и Интер завършиха наравно 1:1 в дербито на 12-ия кръг в италианския футболен шампионат.

Двата тима могат да съжаляват, че пропуснаха трите точки, защото направиха много пропуски.

Двубоят може да се каже, че се раздели на две пропорционални части - първото полувреме бе за "нерадзурите", а второто за "росонерите", въпреки че и двата гола паднаха в началото.

Лацио затвърди перфектната си домакинска форма

Интер поведе от дузпа в 11-ата минута, която бе изпълнена от бившия играч на градския съперник Хакан Чалханоглу. Турчинът сам си я спечели след лоша намеса на Франк Кеси и се израдва бурно на попадението.

Радостта на Интер бе само 6-минутна, тъй като в 17-ата Сандро Тонали центрира от фаул и Стефан де Врай си заби автогол след лошо отклоняване на топката с глава.

В 27-ата минута Интер получи втора дузпа, този път за нарушение на Туре срещу Матео Дарман. Лаутаро Мартинес изпълни наказателния удар, но Татарушано направи фантастична намеса и опази равенството.

До края на мача и двата тима направиха пропуски, но най-големият бе за Милан в 90-ата минута. Тогава изстрел на Салемакерс по земя срещна напречната греда.

Удинезе взе първа победа от два месеца

Така Милан остава на второто място в таблицата с актив от 32 точки, колкото има и лидерът Наполи. Интер е трети с 25.

Гледайте мачовете от италианската Серия "А" в ефира на Max Sport 3 HD.