Севиля завърши 1:1 при гостуването си на Виляреал и така остава близо до зоната на изпадащите в испанската Ла Лига. Андалусийците са петнадесети с 5 точки, докато Валядолид, който е първият отбор под чертата, има 4 в актива си.

Ранното дерби от неделната програма на испанския шампионат гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Гостите започнаха ударно и след добре организирана атака, преминала през Хесус Навас и Иско, Оливер Торес откри резултата с удар ниско по тревата. За Торес това бе втори гол в последните му три мача - точно толкова, колкото бе вкарал и в предишните си 64 шампионатни мача за Севиля.

Иско пък записа първа асситенция за новия си отбор в елита. Така той вече може да се похвали с това, че е бил замесен в общо 100 гола в Ла Лига - вкарал е 49 от тях, а за останалите 51 е дал решителния пас преди това.

В 51-ата минута Виляреал изравни чрез Алекс Баена. Той бе изведен хубаво между централните защитници на гостите и след това нямаше проблем да преодолее вратаря Боно за 1:1.

Точката днес пък оставя футболистите на Унай Емери далеч по-високо в класирането от бившия му тим Севиля. Домакините са шести с 11 точки в актива си. Емери бе треньор на андалусийския тим между 2013 и 2016 година, печелейки три пъти Лига Европа.

В по-ранен мач днес Хетафе изненада Осасуна с 2:0 като гост. Голове на защитниците Хуан Иглесиас и Педро Гастон Алварес Соса, съответно в 30-ата и 76-ата минута, осигуриха успеха на отбора от мадридското предградие.