Болоня продължава да лети високо в италианската Серия "А". Отборът на Тиаго Мота ликува при гостуването си на Наполи на "Диего Армандо Марадона" и удари домакините, печелейки с 2:0 в двубой, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Tака поне временно "рособлу" се изкачиха до третата позиция с 67 точки - една повече от Ювентус, който играе утре.

Голове на Ндойе и Пош между 9-ата и 12-ата минута осигуриха победата на Болоня, а Наполи пропусна да се върне в мача, след като Матео Политано не успя да реализира дузпа в 21-ата минута.

Наполи е осми с 51 точки и само една победа в последните си 10 мача във всички турнири.

Болоня обаче още не се е класирал за Шампионската лига, но това може да стане факт утре, ако Рома загуби гостуването си на Аталанта.

Двата отбора са съответно четвърти и пети с по 60 точки.