Виляреал е първият испански отбор, който ще играе в Лигата на конференциите, след като се пребори с Атлетик Билбао за седмото място в крайното класиране на Ла Лига.

В последния 38-и кръг "жълтата подводница" надделя над сребърните медалисти от Барселона с 2:0 и то на "Камп Ноу".

Така Барса завърши сезона със седмата си загуба в първенството, но остана втори със 73 точки, на две пред Атлетико Мадрид.

Виляреал пък е с 59, на четири пред осмия Атлетик Билбао. Отборът на Унай Емери стигна до победата с гол на Алфонсо в края на първото полувреме и на Мой Гомес в началото на второто.

В същото време Билбао загуби с 0:1 гостуването си на четвъртия Севиля след попадение на Рафа Мир 68-ата минута. Гол на баските през първата част пък беше отменен.

Атлетико Мадрид също завърши сезона с победа, като надделя при гостуването си на Реал Сосиедад с 2:1. Родриго де Пол и Анхел Корея дадоха солиден аванс на "дюшекчиите" през второто полувреме, а в третата минута на продължението Йон Гуриди върна гол за домакините.