Осасуна победи Алавес с 1:0 в домакинство от 31-ия кръг на испанската Ла Лига, което можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Късно попадение на Анте Будимир в 92-ата минута означаваше, че гостите допускат четвърта поредна загуба и остават на незавидната 19-а позиция с 22 точки, колкото има и последният Леванте.

Така Алавес е вече на седем точки от спасителния бряг и изпадане в Сегунда изглежда все по-вероятно. Тимът на Хосе Мендилибар можеше да избегне това, но направи няколко непростими пропуска в днешния мач. Най-изгодната ситуация се откри в 81-ата минута, когато Луис Риоха не успя да подаде на непокрития Хоселу, който щеше да вкара на празна врата.

Осасуна, който също направи не малко пропуски в хода на мача, се възползва и вкара в края. Ужасяваща грешка в отбраната на гостите позволи на Ману Санчес да подаде на Будимир и хърватинът да вкара от лесна позиция. През първата част домакините изпуснаха и дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка. Рубен Гарсия не успя да преодолее вратаря в 38-ата минута.

Все пак тимът от Памплона събра актив от 41 точки на десетата позиция и поне временно се изравни с деветия Валенсия.

В друг мач от днес също с късен гол Еспаньол взе домакинството си на Селта с 1:0.

Китайската резерва Ву Лей донесе победата в 89-ата минута с много силен удар след подаване на Сержи Дардер.

Мачът беше директна битка за 11-ото място в класирането и "папагалчетата" вече са на него с 39 точки. Селта е 12-и с 36.