Един от едва трите отбора, които завършиха груповата фаза на Шампионска лига с пълен актив през този сезон - Аякс, се прости с турнира още в първия етап на елиминациите след домакинска загуба от Бенфика с 0:1. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

След 2:2 в Лисабон, нидерландците влязоха в ролята на фаворити в реванша, но отново не успяха да преодолеят комплекса "Амстердам" - и вече 26 години не знаят що е то победа вкъщи във фазата на елиминациите в турнира на богатите. От своя страна Бенфика използва един от малкото си шансове в двубоя, за да нанесе решителния удар и за първи път от 2012 г. да стигне до четвъртфинал.

Аякс привидно доминираше през цялата среща, но така и не създаде чисто голово положение - особено през първото полувреме гостите тотално се бяха фокусирали върхи играта в защита. Топката веднъж влезе в тяхната врата, в седмата минута, но голът на Себастиан Алер бе правилно отменен заради засада на подалия към него Душан Тадич.

Котдивоарската звезда нямаше вечер и впечатляващата му серия от седем поредни мача с гол в турнира приключи.

След почивката Аякс все по-трдуно стигаше до точни удари, а в 77-та минута Бенфика удари право в сърцето нидерландския шампион. Спорно нарушение на Едсон Алварес срещу Гонсало Рамош, което първоначално не бе отсъдено, доведе до фаул в полза на лисабонските "орли".

Алехандро Грималдо изпълни и качи топката на главата на Даруин Санчес, който не сбърка. За уругвайския нападател това беше общо 26-ти гол през сезона във всички турнири.

До края Аякс така и не направи нищо запомнящо се в атака и напусна надпреварата.

А Бенфика показа, че се чувства удобно в кожата на аутсайдера - и въпреки че след жребия за осминафиналите се ширеше мнението, че победителят от тази двойка ще е най-желаният съперник в следващия етап, то реалността може да се окаже съвсем различна.

А кой ще изтегли гранда от Лисабон от урните при жребия ще разберем в прякото предаване по MAX Sport 3 HD този петък от 13:00 часа.