Валенсия и Севиля завършиха наравно 1:1 в завързана среща на "Местая", която трябваше да отговори готови ли са андалусийци да преследват Реал в класирането.

Две попадения през първото полувреме останаха единствени и така отборът на Хулен Лупетеги остава на четири точки зад мадридския гранд - 45 срещу 49 при равни мачове.

"Прилепите" продължават с колебливите си игри у дома, но все пак се изкачиха до осмата позиция с 29 точки, колкото има и деветият Виляреал.

Севиля откри резултата още в седмата минута, когато Муктар Диакаби си отбеляза автогол. Той не успя да се справи с остро центриране от дясно.

В 44-ата минута Валенсия успя да изравни. Гонсало Гуедеш вкара осмия си гол от началото на сезона. Той бе точен с глава след центриране от левия фланг на Хосе Гая.

През втората част кой знае какви голови положения липсваха, а в самия край Гая си изкара втори жълт картон, след като с бутоните закачи главата на Лукас Окампос. Това беше едва втори червен картон за защитника в кариерата му в Испания, след като първият дойде през далечния сезон 2015/16 в мач срещу Бетис.

В друг мач от днес Селта победи комфортно Осасуна в домакинство чрез два гола през първото полувреме. Така се изкачи до 12-ата позиция в таблицата с 26 точки. Гостите пък вече са 13-и с 25.

Осасуна удари греда в началните минути, но в 29-ата Селта поведе. Дълга топка в наказателното поле беше отклонена от Франко Черви и Уго Майо стреля точно за 1:0.

Девет минути по-късно Селта си подпечата победата. Яго Аспас проби по аут линията и центрира остро преди Санти Мина да засече от непосредствена близост.