ПСВ Айндховен се провали в трети пореден мач от нидерландската Ередивизи, като стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на Фортуна Ситард в среща от 16-ия кръг. Можехте да я гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

"Филипсите" обърнаха резултата, след като изостанаха, но допуснаха късен изравнителен гол и по този начин продължиха негативната серия след загубата от АЗ Алкмаар и равенството със Спарта Ротердам.

Днес Иниго Кордоба откри резултата за Фортуна в самия край на първото полувреме. В 56-ата минута Доган Ердоган беше изгонен с доста пресилен директен червен картон. Това даде импулс на гостите и те обърнаха резултата. Шави Симонс вкара с глава в 65-ата минута, а в 76-ата минута Ибрахим Сангаре направи 2:1.

ПСВ предвкусваше победата, но я изпусна в 97-ата минута, когато Гуус Тил връхлетя върху Пол Гладон и домакините получиха дузпа. Опитният Бурак Ялмъз не сгреши и донесе точката за своите.

Равенството оставя ПСВ на четвъртото място с актив от 32 точки, на пет от лидера Фейенорд. Фортуна е 12-и с 16 точки.

Фейенорд днес не сгреши, като бе убедителен при гостуването си на Грьонинген - 3:0.

Игор Пайшао в 19-ата, Оркун Кюкчу в 30-ата и Сантяго Хименес в 91-ата минута се разписаха, за да донесат убедителния успех и актив от 37 точки на върха. Това е с четири повече спрямо втория АЗ Алкмаар.

Грьонинген е с 12 точки на 15-ото място и само головата разлика го спасява от място в зоната на изпадащите.