Анди Мъри постигна поредна впечатляваща победа през годината.

След като шотландецът направи фантастичен Australian Open, сега той се класира за 1/8-финалите на турнира в Доха, който можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният №70 Мъри постигна супер обрат срещу съседа си в ранглистата Лоренцо Сонего - 4:6, 6:1, 7:6(4) след два часа и 33 минути игра.

Сър Анди загуби първия сет, след като допусна пробив още в откриващия гейм. Във втория сет беше безапелационен и постигна два пробива, за да изравни резултата. В третия Мъри направи подвиг, след като изостана с 4:5, 15:40 на свой сервис и спаси три мачбола, за да се добере след това в тайбрек.

Там шотландецът заличи изоставане от 0:3 точки и триумфира след 7:4. В осминафиналите го чака огромен мач, защото съперник е четвъртият поставен Александър Зверев.

За тази фаза се класираха и двама австралийци. Първият от тях бе Джейсън Кублер след победа със 7:6(4), 1:0 и отказване на Аслан Карацев. Руснакът допусна втора поредна загуба след тази от Григор Димитров в Ротердам.

Световният №74 Кублер ще играе в осминафиналите с втория поставен Феликс Оже-Алиасим.

Сънародникът на Кублер - Крис О'Конъл, също е сред най-добрите 16 след триумф над ветерана Фернандо Вердаско - 6:1, 3:6, 6:0 след час и 43 минути.

Предстои му мач с един измежду Роберто Баутиста-Агут и Мартон Фучович.