Време е за Шампионска лига: Ще видим ли сензации в Ливърпул и Мюнхен?

Осем двубоя в следващите 8 дни ще решат кои са осемте четвъртфиналисти, които ще продължат да мечтаят в Шампионската лига. Четири от тях ще видите в каналите на MAX Sport, а преди битките да се подновят с пълна сила в реваншите, нека си припомним какво се случи в първите осминафинални сблъсъци на шампионския турнир (вижте обзора във видеото).

Вторник 22 часа: Ливърпул - Интер (MAX Sport 3 HD, 2:0 в първия мач), Байерн - Залцбург (MAX Sport 4 HD, 1:1).

Английският тим победи на "Сан Сиро" с рационална игра, след като се наложи и да се брани в голяма част от второто полувреме. Хакан Чалханоглу уцели греда за домакините, Един Джеко имаше златен шанс, но... Роберто Фирмино и Мохамед Салах не пропуснаха. Интер трябва да иде и да стори нещо, което досега не е правил в двете си гостувания на "Анфийлд" - да победи. И то, с поне два гола разлика.

Байерн се измъкна "сух" от много тежко гостуване в Австрия, като изравни в последните секунди с гол на Кингсли Коман. Всичко, освен домакински успех в Мюнхен, ще е голяма изненада, но... това е турнирът, в който се случват чудеса.

Сряда, 22 часа: Реал Мадрид - ПСЖ (0:1), Манчестър Сити - Спортинг (5:0).

Какво ще стане в Манчестър изглежда ясно. Всякакъв подвиг на лисабонските "лъвове" може най-много да им върне малко от престижа, поочукан след погрома на техния стадион.

В Мадрид обаче предстои голям мач, а късният гол на Килиан Мбапе в първия мач просто отвори реванша и направи интригата грандиозна. Меси пропусна дузпа, но на "Сантяго Бернабеу" неведнъж е превръщал мачовете в свои собствени рецитали. Реал е в силна форма в първенството и ще опита да постигне един от онези обрати, формирали европейската му аура.

Вторник (15 чарт), 22 часа: Аякс - Бенфика (2:2), Манчестър Юнайтед - Атлетико (1:1), и двата мача - в каналите на MAX Sport.

И двата тръгват от равен старт, като головете на чужд терен вече не са фактор в европейските турнири. Може да се случи всичко, а силите изглеждат напълно изравнени. Аякс изпусна много положения в Лисабон, а Атлетико пропусна шанс да удари по Юнайтед след няколко добри ситуации в Мадрид. Това не значи нищо за реваншите, където балансът изглежда перфектен.

Сряда (16 март), 22 часа: Ювентус - Виляреал (1:1), Лил - Челси (0:2).

Тук фаворитите са явни, а европейският шампион Челси изглежда много вероятен четвъртфиналист след перфектно свършена работа у дома. В Торино нещата могат да се заплетат, Виляреал показа, че знае как да го прави в Италия, след като удари Аталанта в прекия мач за излизане от групата. Юве има нов жокер, и то от сериозен ранг - Душан Влахович, който вкара в първата минута на първия мач в Испания, а и като цяло не може да спре да бележи.

Това се случи дотук. Реваншите обещават да са страхотни.