Шампионът в испанската Ла Лига изглежда е ясен, тъй като Реал Мадрид натрупа 12 точки преднина и вече не се оглежда нервно зад гърба си.

В продължение на няколко месеца Севиля беше отборът, който застрашаваше челната позиция на съперника, а сега именно двата конкурента се изправят един срещу друг в дерби на "Рамон Санчес Писхуан в неделя от 22 часа.

В миналия петък Севиля прекъсна дълга серия без победа в първенството, която извади отбора от битката за трофея. Сега обаче трябва да докаже, че е готов да се противопостави на "кралския клуб", защото не го е побеждавал от 2018 година. В това число влизат шест поредни мача. Това изглежда като последната възможност на андалусийци да останат в борбата за второто място с Барселона, като към момента точките са равни и каталунците са изиграли един мач по-малко.

Реал взе първия двубой през сезона с 2:1 на "Бернабеу" след фантастичен късен гол на Винисиус, а сега търси четвъртата си поредна победа като гост в Ла Лига.

Барселона има наглед по-лесна задача, като приема борещия се за оцеляване тим на Кадис на "Камп Ноу" в понеделник от 22 часа. Отборът на Шави беше като гост при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт в Лига Европа и разочарованието от отпадането налага бърз поправителен, особено когато съперникът е от такъв калибър.

Кадис е на 18-ото място с 28 точки, което е само с една отвъд спасителния бряг, на който са застрашените Гранада и Майорка. "Жълтата подводница" има добър спомен от първия полусезон, когато изигра супер мач срещу Барса, завършил наравно 0:0 след много пропуски.

Атлетико също има апетити поне за челната тройка, като към момента е четвърти с 57 точки, но и застрашен от петия Бетис, който е с една по-малко.

"Дюшекчиите" приемат Еспаньол в неделя от 17:15 часа в опит да вземат четвърта поредна домакинска победа. Те, подобно на Барса, изпитаха разочарование в евротурнирите и остават само на един фронт.

"Папагалчетата" са една от приятните изненади този сезон с 11-ото си място, но са неубедителни при гостуванията - само осем точки в 15-те мача. В първия полусезон Атлетико спечели това съперничество с гол на Тома Лемар в 99-ата минута.