Сезонът в испанската La Liga върви към своя финал с мачовете от междинния 36-и кръг, който обещава интересни сблъсъци.

След като Реал си осигури титлата, момчетата на Карло Анчелоти свалиха оборотите, насочвайки вниманието си изцяло към финала в Шампионската лига. Това им изигра лоша шега срещу Атлетико и загубиха с 0:1, но ще имат шанс да се реваншират на своите фенове.

В четвъртък на "Бернабеу" пристига почти изпадналият Леванте, който със сигурност ще направи отчаян опит да се измъкне от опасната зона. Задачата на опашкаря обаче е максимално трудна - гостуване на шампионите, което може да наблюдавате на 12 май от 22:30 ч по MAX Sport 4 HD.

Иначе кръгът се открива със сблъсъка между Валенсия и Бетис. "Прилепите" доиграват сезона, докато севилци водят люта битка за петото място, което да ги изпрати в Лига Европа идния сезон. Мачът е във вторник (10 май) от 20 ч. по MAX Sport 4 HD.

Веднага след сблъсъка на "Местая", погледите ще се насочат към "Камп Ноу". Там Барселона има чудесен шанс да си бетонира второто място с наглед лесно домакинство срещу Селта - още повече, че галисийците ще играят само за честта си.

Барса няма право на отпускане, а и треньорът Шави постави за цел само победи до края на кампанията. Този мач е във ворник от 22 часа и ще се предава пряко по MAX Sport 4 HD.

В сряда междинният кръг в ефира на MAX Sport продължава с мачовете Осасуна - Хетафе и Елче - Атлетико (Мадрид). Битката в страната на баските започва в 20 часа, а след това от 22:30 е двубоят на "дюшекчиите".

Футболистите на Диего Симеоне не са се отказали от атака на третото място, а и са окрилени след победата в градското дерби с Реал.

Последният от телевизионните мачове от междинния кръг пък е сблъсъкът между Райо Валекано и Виляреал - в четвъртък от 19 часа по MAX Sport 3 HD.