Удинезе, макар и временно, оглави класирането в италианската Серия "А". "Фриуалините" продължиха да летят високо, записвайки пета поредна победа, която този път дойде срещу един от грандовете в страната - миланския Интер. В Удине домакините надвиха "нерадзурите" с 3:1 и вече са лидер с 16 точки. Наполи, Аталанта и Милан следват в класирането с по 14, както и с мачове по-късно в днешния ден.

Успехът на играчите на Андреа Сотил бе излъчен директно в ефира на MAX Sport 3 HD.

Николо Барела вдигна на крака гостуващите фенове с невероятен изстрел от свободен удар още в петата минута за 0:1.

В 22-ата минута обаче радостта бе за домакините, макар и след намеса на играч на Интер - Милан Шкринияр неволно прати топката в собствената си врата за 1:1, като за него това е автогол №4 от сезон 2017/2018 насам. За този период единствено Франческо Викари има също толкова автоголове.

През второто полувреме Жерард Деулофеу превзе мача. Юношата на Барселона удари греда, а след това направи две асистенции, допринасяйки за победата на своя тим. Първо в 85-ата минута центрира от корнер, а Яка Бийол прати топката в мрежата на сънародника си Ханданович - 2:1. В добавеното време Деулофеу пак центрира, но този път точен бе резервата Толгай Арслан.

За някогашната надежда на каталунците това бяха голови пасове №4 и №5 през сезона досега.

След днешното поражение Интер е шести в таблицата с 12 точки.