Севиля постигна трета победа в последните си четири мача от Ла Лига, като надделя на "Рамон Санчес Писхуан" над Елче с 3:0. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

С триумфа си андалусийци се откъснаха още повече от зоната на изпадащите, която ги заплашваше от началото на сезона. Вече са 13-и с 21 точки, но все още само на четири точки от 18-ото място.

За Елче поражението не е нищо ново. Тимът е последен с едва шест точки, като все още няма спечелена победа и само чудо може да го лиши от изпадане.

Първият гол в Севиля дойде след половин часа игра, когато Юсеф Ен Несири откри резултата със свиреп изстрел с глава след центриране на Акуня. Изненадващо или не, това бе първи гол за мароканеца през сезона.

В 40-ата минута Елче остана с човек по-малко, когато Педро Бигас бе изгонен директно, тъй като направи фаул като последен в защитата.

Севиля се възползва моментално и вкара втори гол в 43-ата минута. Акуня се записа и сред реализаторите със силен изстрел от границата на наказателното поле.

Още преди да свърши полувремето, Севиля оформи крайното 3:0. Ен Несири бе точен с удар по земя и се отчете с втори гол.