Победната серия на ПСВ (Айндховен) приключи гръмко в петия кръг на Ередивизи.

"Филипсите" допуснаха унизително домакинско поражение от историческия си съперник Фейенорд с 0:4.

Това е първо поражение за ПСВ след четири поредни победи в шампионата и така тимът загуби лидерската си позиция от големия съперник Аякс, който вчера разгроми Камбюр с 9:0 - 12 срещу 13 точки. Фейеноод взе третата си победа и се изкачи до пето място с 9 точки, но и мач по-малко.

Откриващият гол вкара Йенс Торнстра след красиво воле, последвало центриране на Педерсен от десния фланг в продължението на първото полувреме.

В 71-ата минута Фейенорд нанесе втория си удар, след като влезлият туку що Брайън Линсен направи страхотна комбинация със Синистера и реализира.

Класическото 3:0 бе оформено от Торнстра, който вкара втория си гол след шут от границата на наказателното поле в 86-ата минута.

Остана време и за четвърто попадение. То падна в 92-ата минута, а негов автор бе Сирил Десерс след втората асистенция на Синистера.