Ливърпул спечели мача на вечерта в Шампионската лига, надигравайки с 3:2 като гост Атлетико (Мадрид). Мачът, който гледахте по MAX Sport 3 HD, имаше всичко.

Пет гола, червен картон, две дузпи - една от които отмена след намеса на ВАР, много нерви и емоции.

След края треньорът на Атлетико Диего Симеоне отказа да поздрави колегата си Юрген Клоп, което напомни как преди година и половина германецът не поздрави аржентинеца след друго 2:3, за Атлетико на терена на Ливърпул.

Гостите поведоха с 2:0 до 13-ата минута с голове на Мохамед Салах и Наби Кейта, за да видят как две попадения на Антоан Гризман още до почивката изравниха везните.

Вратарят на "червените" Алисон направи серия добри спасявания, за да остави в играта английския тим, а червен картон на Гризман промени ситуацията на терена. Французинът не видя Роберто Фирмино и влезе с високо вдигнат крак в лицето, не оставяйки избор на германския рефер Зиберт.

Така Гризман стана първият играч в историята на надпреварата с 2 попадения и червен картон в един и същ мач.

В 78-ата минута от дузпа Салах направи резултата 2:3, с което мина пред Стивън Джерард в класацията за голвайстор №1 на Ливърпул в Шампионската лига - вече с 31 попадения.

Минути по-късно реферът даде дузпа и за домакините, но я отмени след намесата на ВАР и лично преглеждане на положението на монитора.

Ливърпул има 9 точки от три мача, а Атлетико остава с 4, колкото има и Порто.

Португалците победиха с 1:0 Милан в другия мач от групата (видеото вижте горе), за да завържат битката за второто място. И да оставят седемкратния ишампион на Европа без точка в тази група В.

Това бе първи домакински успех на "драконите" срещу този съперник при петия сблъсък в Порто, игран между тези два тима.

Гледайте мачовете от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.