Педри отбеляза за Барселона във втори пореден двубой, като сега попадението му бе със стойността на три точки при 1:0 срещу гостуващия Хетафе. Талантливият халф бележи в поредни мачове за Барса за първи път откакто играе за клуба, а още по-интересно е това, че при последните си три точни удара за "блаугранас" неизменно бележи голове.

Този мач, както и още два, гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

20-годишният полузащитник вкара единственото попадение десет минути преди края на първото полувреме, когато превърна в гол подаване на Рафиня. Младокът уверено върви към 100 изиграни мача за испанския гранд, като това бе мач №98 за него. Германският вратар Марк-Андре тер Стеген пък регистрира стотен мач за клуба, в който не допуска гол.

Капитанът на Барса Серхио Бускетс пък получи специална фланелка по случай изиграните от него 700 мача за клуба.

Селекцията на Шави продължава да играе изключително успешно срещу Хетафе у дома с вече 14 победи и 4 равенства. Единствено срещу Елче (24 мача без загуба) "лос кулес" са по-убедителни на "Камп Ноу".

Трите точки тази вечер означават, че Барселона има 44 на върха - с шест повече от втория Реал (Мадрид), който играе по-късно днес с Атлетик (Билбао). Хетафе е шестнадесети със 17 точки.

Виляреал спечели с 1:0 срещу Жирона в мач, който завърши по особено драматичен начин. Гостите от Каталуния останаха с 10 души в 78-ата минута, когато Сантиаго Буено бе изгонен за втори жълт картон.

В добавеното време Жерард Морено пропусна дузпа за "жълтата подводница", но домакините получиха и втори наказателен удар, който този път бе реализиран от Дани Парехо за 1:0 след 101 минути футбол.

Виляреал е пети с 31 точки, а Жирона - единадесети с 10 по-малко

Елче и Осасуна пък се задоволиха с по точка след 1:1. Чими Авила изведе гостите от Навара напред в 20-ата минута, а в 67-ата Хосе Анхел Кармона изравни за валенсианци, които остават на дъното с 6 равенства и 12 загуби в 18 мача. Осасуна е седми с 28 точки.