Кристиано Роналдо вкара в първата от петте добавени минути от 90-те при гостуването на Манчестър Юнайтед срещу Аталанта (2:2) в Шампионската лига и (вероятно) спаси сезона на отбора си в турнира. Струва ви се прекалено като заключение ли? Помислете пак...

Ако Кристиано не бе изравнил, класирането в групата щеше да е доста притеснително за Юнайтед, който би изостанал на 2 т. зад Виляреал и Аталанта, с предстоящо гостуване на испанския тим и негативен баланс в преките двубои с италианския.

Но на Роналдо не му е за първи път да намята тогата на късен спасител. Само преди два месеца вкара в петата минута на добавеното време срещу Виляреал, донясайки победата с 2:1. Две точки плюс за "червените дяволи".

След това наниза попадение срещу Аталанта за 3:1 само 8 минути преди края. Още две точки плюс. Сега и тази в Бергамо... Изобщо - пазете го в края, тогава Роналдо е най-опасен!

Това се доказва от статистиките му в Шампионската лига, а видеото с пет късни, късни гола (горе) не може да е по-зрелищно. Когато нещата станат напечени, КР7 лети на помощ като някакъв Супермен.

Цели девет пъти в кариерата му Кристиано "сам" е печелил точките или крайните победи за своя тим в турнира на шампионите.

Най-паметните голове са срещу Порто с Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите през 2009-а (победен за 1:0 в реванша), победен срещу същия Юнайтед, вече с Реал, на "Олд Трафорд" през март 2013-а. Двата срещу Ювентус за Реал (2:1) през октомври 2013-а, както и двата на терена на Байерн, пак с белия екип на Мадрид, през април 2017-а (2:1).

Два от победните му късни голове, по ирония на съдбата, са във вратата на родния Спортинг. И са от преки свободни удари, отказали да се подчинят на някои прости закони на физиката. Роналдо вкара на "Олд Трафорд" за 2:1 с екипа на Юнайтед през 2007 г., направи го срещу същия съперник и на "Сантяго Бернабеу" през 2016-а.

Два от головите удари в Кристиано Тайм - добавеното време, дойдоха този сезон. Донесоха 3 т. на Юнайтед, които вероятно ще класират отбора в елиминациите.

Когато имаш такъв супергерой в атака, не е нужно да се притесняваш дори, ако времето ти изтича. Правил го е толкова пъти, че не бива да се съмняваш - ако някой ще "извади мача", това е номер 7.

Гледайте мачовете от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.