Достигането на Реал Мадрид до финала на Шампионската лига не може да се счете за изненада, предвид фактa, че този отбор е закърмен с идеята да печели турнира и е на тази фаза за 17-и път. В събота от 22 часа българско време, Ливърпул и Реал (Мадрид) се изправят един срещу друг в Париж, а мачът може да гледате по MAX Sport 3 HD.

Пътят на Карло Анчелоти и компания беше меко казано трънлив, като в няколко случая съставът трябваше да показва непримирим дух, за да се измъква от тежки ситуации. Най-вече в елиминациите.

Предоставяме ви видео, в което можете да видите всички попадения на "кралския клуб" в рамките на турнира през този сезон. А те не бяха малко - общо 28.

Големият акцент определено е представянето на Карим Бензема, който изживява своята втора младост. Французинът реализира 15 от попаденията на тима, включително и два хеттрика - срещу ПСЖ и Челси.

Ако Карим вкара дори веднъж на финала, той ще изравни постижението на Кристиано Роналдо от сезон 2015/2016 година. Ако пък вкара два пъти, отново достига рекорд на бившия си съотборник, но от сезон 2013/14 година.

Златната резерва Родриго засега е с пет попадения, Винисиус с три, а Тони Кроос с едно. По веднъж вкараха Марко Асенсио и Давид Алаба.

Още в груповата фаза Бензема подсказа какво предстои за съперниците на Реал. Жребият отреди тимът да се изправи срещу Интер, Шахтьор Донецк и абсолютния дебютант в тази фаза Шериф Тираспол.

Беше ясно, че испанците и италианците ще продължат напред, като те се изправиха още в първи кръг и Реал победи като гост с 1:0. След това обаче допусна най-шокиращия резултат в рамките на целия турнир, губейки от молдовския тим и то в Мадрид с 1:2. Последваха четири поредни победи до края на груповата фаза, включително и втора срещу другия осминафиналист Интер.

В първия елиминационен кръг Реал се изправи срещу ПСЖ и загуби първия мач с гол в самия край, след като избра дефанзивна тактика и съжали. На реванша парижани отново поведоха в резултата, но през второто полувреме "кралския клуб" възкръсна с три попадения на Бензема за 17 минути.

В четвъртфиналите съперник бе актуалният шампион Челси, като целта на Реал беше да вземе реванш от загубения полуфинал преди година. В първия мач на "Стамфорд Бридж" испанците подсказаха, че ще направят именно това с категорична победа с 3:1. На реванша Анчелоти се видя в чудо, след като "сините" от Лондон победиха със същия резултат в редовното време. В продължението обаче се намеси Бензема и прати Реал отново на полуфинал.

Там драмата срещу Манчестър Сити беше още по-голяма. В първия мач на "Етихад" станахме свидетели на най-голямото зрелище в турнира, като "гражданите" победиха с 4:3. На реванша Реал отново изуми света, след като изоставаше с 0:1 към края на редовното време и докосваше отпадането, но вкара две попадения, за да обърне. В продължението отново Бензема реализира решителното попадение.