Реал (Мадрид) изненадващо направи равенство 1:1 с Осасуна в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Това бе първа грешна стъпка на Кралете през сезона, с което те пропиляха аванса си от две точки пред Барса. Вече двата гранда на испанския футбол имат по 19 точки, но каталунците са с далеч по-впечатляващата голова разлика.

Карим Бензема, който през целия минал сезон бе големият герой в бяло, измъкващ Реал от какви ли не тежки ситуации, днес се превърна в грешник.

Десет минути преди края на мача той изпусна дузпа, целейки гредата вместо да изведе Реал напред в резултата.

А извършилият дузпата Давид Гарсия получи червен картон, но въпреки численото предимство, Реал така и не стигна до успеха в края.

Иначе резултата за Кралете откри Винисиус в края на първата част, преди Кике Гарсия да изравни в самото начало на втората.

Освен издънката на Реал, голямата новина от испанските терени днес е шоуто, на което всички в Жирона станаха свиделети, както и зрителите на MAX Sport 4 HD.

Там местният клуб загуби зрелищно с 3:5 от Реал Сосиедад в мач с куп обрати.

Първо баските откриха, но бързо допуснаха обрат, преди все пак да изравнят за 2:2 в края на първата част.

Жирона отново поведе с 3:2, но шоуто продължи с три безответни гола на гостите от Сан Себастиaн, които спечелиха двубоя с крайното 5:3.

Зрелище имаше и в първия мач за деня - този между Еспаньол и Валенсия, който завърши наравно 2:2.

Отборът на Бетис пък пропусна огромен шанс да се доближи само на точка от лидерите Реал и Барселона, след като загуби гостуването си на Селта с 0:1 и остана на четвъртото място в класирането.