Безкрайното чакане за трофей на Олимпик Марсилия продължава след кошмарна нощ за клуба в Купата на Франция и загуба с дузпи от втородивизионния Анеси - 2:2 в редовното време, 6:7 при наказателните удари.

Това пък бе велика вечер за малкото отборче от алпийския град, което за първи път ще играе полуфинал в турнира.

Видяхте по MAX Sport 4 HD как Марсилия очаквано поведе с гол на Жордан Верету в 29-ата минута, след като цялото първо полувреме бе под пълния контрол на домакините. Но само за 6 минути след паузата обратът шокира "Велодром". Първо вкара Моис Сахи (53), а Кевин Муанга с глава даде аванс на гостите (59).

Звездният състав на ОМ натисна, изпусна положения, а в 85-ата минута Алексис Санчес не успя и от дузпа. Все пак в шестата минута на добавеното време Франсоа Муе вкара с голяма доза късмет и изравни - 2:2.

По правилник няма продължения в турнира, а направо дузпи.

Всичко тръгна идеално за Марсилия с пропуск на Каши от гостите. Но и Нуно Тавареш изпусна, та след пет удара нямаше победител. Още по три дузпи трябваха, за да бъде определен такъв, като Ел Жуари, Шамал и Лажужи вкараха за Анисе, а Витиня и Ронглер отвърнаха с точни удари за фаворита. Но Лео Балерди не успя и малкото алпийски тимче е полуфиналист.

Другите три отбора на тази фаза са Лион (победил с 2:1 Гренобъл), Нант (2:1 над Ланс) и Тулуза (6:1 срещу Родес). Само Анеси не е елитен отбор от полуфиналистите.

А за гранда от Марсилия чакането продължава. Трофей няма от 2012 г. - Купа на лигата. Титла няма от 2010-а, а Купата на Франция не е пристигала във витрината на "Велодром" вече от 34 години.