Осасуна спечели трети пореден мач в Ла Лига, след като надви Виляреал като гост с 2:1. Тимът от провинция Навара продължава да впечатлява с играта си и вече е пети в класирането, като има равен брой точки с Атлетико (Мадрид), Севиля и Реал (Мадрид), които са пред "лос рохийос" в класирането - 17.

Лукас Торо даде преднина на гостите в 26-ата минута на мача на "Ел Мадригал". Центриране в наказателното поле бе свалено с глава от Мануел Санчес, а Торо, който е бивш юношески национал на Испания, откри с атрактивен удар от въздуха - 1:0. Това е първият му гол за клуба от сезон 2017/2018 насам.

Сходно изпълнение на Жерард Морено в 55-ата минута доведе до 1:1. Ситуацията бе на същата врата, но се случи огледално, защото центрирането на Алфонсо Педраса бе отляво, а Морено заби попадението с левия си крак.

Три минути преди края аржентинската резерва Есекиел Авила донесе победата на Осасуна. Той бе на върха на атаката при преса на гостите и отне топката след грешка на защитата в жълто, след което е я прати хладнокръвно в мрежата на Херонимо Руй.

Така известният с прозвището си Чими футболист вкара за първи път от 651 минути насам. Последният му гол в елита бе на 5 януари 2020 година срещу Селта.

Виляреал е на единадесета позиция с 11 точки.