Милан постигна убедителна домакинска победа над Каляри с 4:1 в среща от втория кръг на италианската Серия "А".

Ерата след Роналдо започна катастрофално за Ювентус

В герой за "росонерите" се превърна новото попълнение Оливие Жиру, който вкара две от попаденията.

Резултатът бе открит от Сандро Тонали в 12-ата минута за радост на домакинските фенове, но само три минути по-късно Алесандро Деола изравни.

Головото шоу продължи в 17-ата минута, когато Рафаел Леао бе точен за 2:1.

След това дойдоха минутите на френския нападател Жиру, който вкара нови два безответни гола. Първо се разписа технично в 24-ата минута след пас на Брахим Диас, а в 43-ата минута вкара за 4:1 от дузпа.

Така Милан записа втората си победа от началото на сезона.

Вечерта бе перфектна и за Рома на Жозе Моуриньо, който разгроми новака Салернитана като гост с 4:0.

Точни за "вълците" бяха Лоренцо Пелегрини на два пъти, Джордан Верету и Тами Ейбрахам.

В друг мач от неделния ден Наполи се справи като гост на Дженоа след 2:1. Фабиан Руис откри резултата за неаполитанци в края на първата част. Андреа Камбиасо изравни за домакините в 69-ата минута, но късно в 84-ата Андреа Петаня донесе победата на гостите.

Сасуоло и Сампдория не успяха да си вкарат гол на "Мапей" - 0:0.