Интер е първият финалист в Шампионската лига!

"Нерадзурите" успяха да елиминират градския съперник Милан след 1:0 в здрав реванш, който бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

Така след победата с 2:0 в първия мач играчите на Симоне Индзаги си осигуриха място на големия финал в Истанбул на 10 юни, като техният съперник ще стане ясен в сряда вечерта след мача между Манчестър Сити и Реал Мадрид (1:1 в първата среща в Испания).

На стадион "Джузепе Меаца" двата местни гранда изиграха мач, който изобилстваше от много битка и малко положения пред двете врати.

Като ключов се оказа един момент в 74 минута, когато влезлият като резерва Лукаку асистира на Лаутаро, който с мощен шут откри резултата и на практика реши всичко.

Така Интер записа четвърта победа над Милан този сезон и мечтае за нов триумф след онзи от 2010 година с Жозе Моуриньо начело.

За "росонерите" пък остава надеждата, че ще могат да участват в Шампионската лига през следващия сезон, но за целта трябва да се класират в Топ 4 на Серия. В момента тимът на Пиоли е пети, а спецът почти сигурно ще бъде уволнен съвсем скоро.