Реал (Мадрид) направи огромна крачка към втората позиция в крайното класиране на Ла Лига след обрат на "Рамон Санчес Писхуан".

Кралете победиха Севиля с 2:1, а вие гледахте срещата от предпоследния кръг в шампионата в ефира на MAX Sport 4 HD.

Разбира се, че и за двата тима мачът нямаше особено значение, още повече за андалусийците, които са насочили мислите си изцяло към предстоящия им финал за Лига Европа.

Реал от своя страна все пак трябваше да опита да завърши на второто място, като с днешните три точки вече има четири пред градския си съперник Атлетико, който обаче е с мач по-малко и в неделя може да скъси изоставането си само на една точка.

Двубоят започна чудесно за домакините, които още в третата минута откриха чрез Рафа Мир.

Реал обаче успя да изравни до почивката чрез Родриго, а бразилецът се превърна в големия герой за своя тим, оформяйки пълния обрат с гол в 69-ата минута.

Задачата на Севиля да стигне до точката стана още по-тежка с червения картон на Маркос Акуня в 83-ата минута, който не бе никаква изненада предвид доста грубата игра, която домакините показаха.