Ню Инглънд Революшън, лидерът в Източната конференция на МЛС, отново набира скорост и записа втора поредна победа. Това се случи след 2:1 срещу Ню Йорк Сити и така футболистите на добре познатия треньора Брус Арина продължават да имат комфортна преднина от 14 точки спрямо втория Нешвил.

Сантяго Родригес откри за гостите от Ню Йорк в 11-ата минута, но десет по-късно Емануел Боатенг изравни с поредния си гол за сезона. Осем минути след началото на второто полувреме нюйоркчани останаха в намален състав, след като Алфредо Моралес бе изгонен, в 65-ата минута Таджън Бюканън осъществи пълен обрат за Революшън с попадение за 2:1.

Българинът Станислав Иванов пък започна като титуляр за Чикаго Файър за трети път в последните четири кръга. Бившият играч на Левски обаче не успя да помогне на своя отбор, който загуби с 0:2 като гост на Спортинг Канзас Сити, който е втори в класирането на Запад.

Чикаго от своя страна е по-близко до последната позиция в класирането на Изток, отколкото до осмото място, даващо право на участие в осминафиналите. Тимът от Ветровития град е дванадесети с 23 точки, осем по-малко от Монреал, който е седми.