С трето реми в последните си четири мача, Севиля сякаш съвсем се пусна от битката за първото място в Ла Лига.

Андалусийците направиха 1:1 като гост на Райо Валекано в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Допреди няколко кръга Севиля бе единственият тим, който реално можеше да се бори с Реал за шампионската титла, но днес сякаш и това няма как да се случи.

Севилци имат 56 точки на второто място, със седем по-малко от Реал, който има и мач по-малко, като още утре тази разлика може да се увеличи до наглед недостижимите 10 пункта.

Бебе откри резултата за домакините в квартал Вайехас, когато в първите секунди на втората част от малък удар разстреля вратата на Севиля.

В 63-ата минута датчанинът Томас Дилейни обаче възстанови ремито, което се запази и до края на мача.

Така Севиля записа своето четвърто поредно равенство в гостуванията в Ла Лига.

В мач от Ла Лига 2, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, Овиедо победи Валядолид с 3:0.