Третодивизионният Руан изхвърли Монако по сензационен начин от турнира за Купата на Франция и стигна четвъртфинал. Видяхте по MAX Sport 4 HD как "червените дяволи" от Нормандия победиха с дузпи - 6:5, след като редовното време завърши 1:1.

Фоларин Балогун откри за фаворита от дузпа, но в края на първото полувреме Басен изравни за домакините и хвърли в еуфория 12-те хиляди на стадион "Робер Диошон".

При дузпите само Бенсиа изпусна за Руан, докато Балогун и Аклиуш не бяха точни за Монако и грандът от Лига 1 отпадна. Той е втората едра жертва на тима от трета лига в турнира за сезона, след като носителят на купата Тулуза бе посечен в миналия кръг.

Руан отива на четвъртфинал и смело гледа още по-напред, тъй като съперник ще е Валансиен от второто ниво, при това - отново у дома.