Барселона постигна победа с 4:2 в дербито срещу Атлетико Мадрид на "Камп Ноу" в страхотен мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Новите играчи на каталунците вдъхновиха отбора за впечатляващ успех, като Адама Траоре и Пиер-Емерик Обамеянг дебютираха за тима. Важна роля имаха още Феран Торес и Дани Алвеш, които бяха част от титулярния състав.

Победата е десета за Барса през сезона и праща тима на четвъртото място, задминавайки днешния съперник. Каталунците имат 38 точки, а мадридчани 36.

Продължава и негативната серия на Диего Симеоне, който вече 10 сезона няма победа на "Камп Ноу" като мениджър на "дюшекчиите". По всичко изглежда и че отборът му ще постигне рекорд за най-много загуби с него начело в един сезон във всички турнири, като до момента има 11 и "се нуждае" от още една за негативната статистика.

А мачът започна прекрасно за него, тъй като Яни Караско откри резултата още в осмата минута след контраатака и асистенция на Луис Суарес.

Много бързо обаче Барса изравни - две минути по-късно. Жорди Алба вкара със страхотно изпълнение от воле след подаване на неостаряващия Дани Ашвеш.

В 21-ата минута резултатът стана 2:1. Адама Траоре направи първата си асистенция с екипа на Барса, като центрира за Гави и младокът отклони прекрасно с глава.

В 43-ата минута Барса вкара за 3:1, когато Роналд Араухо се разписа с добавка, след като преди това удар на Жерар Пике с глава бе спасен от Ян Облак.

Още в началото на втората част Барса стигна до четвърти гол. Дани Алвеш се разписа след остро центриране от дясно и така на 38 години и 276 дни стана четвъртият най-възрастен играч с гол в Ла Лига в 21 век. Единствено Донато, Хорхе Молина и Хоакин са вкарвали в по-късен етап от живота си. Алвеш стана и най-възрастният с гол за Барса в Ла Лига, задминавайки постижението на Жоан Сегара.

В 58-ата минута Луис Суарес върна едно попадение за 2:4, реализирайки след центриране от корнер и отклонена топка от Анхел Корея. Уругваецът не се израдва на попадението срещу бившия си клуб.

В 69-ата минута Дани Алвеш си изкара директен червен картон след грубо нарушение срещу Караско. Така в един мач той подаде за гол, вкара и бе изгонен.