Димитри Пайе винаги е радвал феновете на футбола с магическите си изпълнения, а едно от тях обра фенския вот за №1 през сезона.

Хиляди фенове на играта се включиха в гласуването в сайта на УЕФА, за да изберат най-добрия гол в надпреварата, на която през целия сезон каналите на MAX Sport ви направиха свидетели.

Конкуренцията бе огромна, но в крайна сметка народният глас отиде при звездата на Олимпик (Марсилия) - Димитри Пайе.

Попадението на доскорошния френски национал дойде в първия четвъртфинален мач срещу гръцкия ПАОК, който Марсилия спечели с 2:1.

Пайе вкара в самия край на първата част за 2:0, а голът му освен много важна роля за класирането на Марсилия за полуфинал, със сигурност ще остане във фолклора на феновете заради своята красота.

Самият гол падна от перфектно изпълнено заучено положение след корнер.

Топката доста нестандартно не бе центрирана в наказателното поле, а бе пратена в зоната на дъгата, където без изобщо да се замисля, Димитри Пайе с уникално воле едва не скъса мрежата на гръцката врата.

Истински шедьовър, който си заслужава гледането няколко пъти.

На втора позиция остана голът на бившия играч на Левски - Жорди Гомес, който се разписа за Омония срещу Карабах, а третата позиция зае Лазарос Христодопулос от Анотрозис, който се разписа срещу Гент.

Очаквайте скоро и всички остнали голове от топ 10 на турнира, както и шанса да гласувате за вашия топ 3 в нашата класация.