Милан загуби с 2:4 гостуването си на Монца в 25-ия кръг на Серия А, а с това пропусна възможност да изпревари Ювентус на второто място в класирането.

Видяхте срещата по MAX Sport 3 HD.

Домакините нанесоха ударите си в края на двете полувремена, когато паднаха и четирите гола в тяхна полза.

Матео Песина откри от дузпа в 45-а, а в добавеното време към първата част Дани Мота вкара за 2:0.

Милан остана с 10 души заради червен картон на Лука Йович, който удари съперник без топка в 52-рата минута. Но въпреки това стигна до 2:2 с голове на Оливие Жиру (64) и Кристиан Пулишич (88).

Само за да допусне нови две късни попадения - Уорън Бондо вкара в 90-ата, а в петата минута на добавеното време Лоренцо Коломбо оформи крайното 4:2.

Загубата е първа за росонерите след девет поредни без поражение в Серия А, като серията започна в началото на декември.

Така грандът е трети с 52 т., на две зад Ювентус. Първият Интер е далеч напред с 63.

Монца е 11-и с 33 точки, на цели 13 над зоната на изпадащите и само на осем от европейските квоти.