Малцина биха предвидили, че нито един измежду Аякс и ПСВ няма да завърши годината като лидер в нидерландската Ередивизи, но това е факт.

Фейенорд посреща паузата за световното първенство и зимната почивка първи, след като разгроми в домакинство Екселсиор с 5:1 в последния си мач за 2022-а. Можехте да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

По този начин Фейенорд се възползва от скорошните грешки на големите съперници и е с 33 точки на върха, на три преди Аякс и ПСВ. В последните три кръга Синовете на Бога записаха загуба от "филипсите" и равенства с Витес и Емен. ПСВ пък падна от Грьонинген и АЗ Алкмаар в последните месец и половина и ще зимува едва трети.

Днес Фейенорд изостана в резултата след гол на Кензо Гаудмейн още в четвъртата минута. След това обаче домакините бяха безпощадни.

Себастиан Шимански и капитанът Оркун Кюкчу вкараха по две попадения, а Патрик Валермарк оформи крайния резултат за 5:1. За последно Фейенорд стана шампион през 2017-та година, а миналия сезон отборът на Арне Слот игра финал в Лига на Конференциите.