Закъсалият Елче успя сензационно да спечели едва втората си победа от началото на сезона в Ла Лига. Тимът ликува драматично с 1:0 в гостуването си на Майорка, което бе излъчвано пряко по MAX Sport 4 HD.

Смятаният за сигурен изпадащ тим нанесе своя удар в 89 минута чрез Бойе. Но бе на косъм да изпусне трите точки, след като Майорка изравни в 97 минута, но попадението бе отменено след консултация с VAR.

Въпреки успеха, Елче продължава да заема последното място в класирането с едва десет точки, а Майорка е десети с 32 пункта.

В ранните мачове от деня Хетафе излезе от зоната на изпадащите, след като пребори с 3:2 гостуващия Жирона. Домакините водеха уверено с 3:0 още на почивката, но в края едва удържаха аванса си.

Жирона пък пропусна шанса да погледне по-смело напред към евротурнирите, тъй като до днес имаше три успеха в последните четири кръга и при победа щеше да се доближи на точка до шестото място.

В същото време Виляреал записа успех с 2:0 при визитата си на Алмерия. Това е първа победа за тима като гост в първенството от 9 ноември насам, когато той спечели с 1:0 срещу Еспаньол.

Виляреал е на шестата позиция в класирането с актив от 37 точки, а Алмерия е на 17-ото място точно над зоната на изпадащите с 25 спечелени пункта.