Кремонезе стори немислимото наглед и изхвърли Рома от турнира за Копа Италия, при това насред Рим.

Последният в класирането в Серия А, все още непознаващ победа в шампионата от 20 кръга, спечели с 2:1 в устата на вълка и отива на полуфинал. Видяхте една от големите изненади на сезона в Италия с предаването на MAX Sport 3 HD.

Рома бе категоричен фаворит пред своите фенове, напълнили трибуните на "Олимпико". И сякаш контролираше събитията, преди в 28-ата минута катастрофата да започне да придобива очертания.

Кумбула загуби топката необяснимо в центъра, а бе последен в отбрана. И Руи Патрисио се наложи да събаря откъсналия се Десерс, който после сам реализира от 11 метра - 0:1.

Четири минути след почивката Зеки Челик си отбеляза автогол и съвсем обърка играта на "вълците". Белоти върна попадение в добавеното време, но не останаха секунди за финален щурм и изравняване.

Рома отпада, а Кремонезе ще играе полуфинал с Фиорентина, който победи по-рано днес у дома Торино в друг четвъртфинал.

И него видяхте по MAX Sport 3 HD, като резултатът бе същият - 2:1, но с далеч по-малко драма и елемент на изненада.

Това е едната полуфинална двойка в два мача: Кремонезе - Фиорентина (4/5 - 25/26 април).

Другата ще е между Интер и победителя от мача Ювентус - Лацио, който ще видите в четвъртък от 22 часа, отново по MAX Sport 3 HD.