Наполи затвори календарната година с нова победа, този път с 3:2 над Удинезе в мач от Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин неаполитанците се оттеглят в паузата за Мондиала без загуба в шампионата и на първата позиция с комфортен аванс.

Наполи е с 11 точки пред преследвачите си, но и с мач повече, като удължи победната си серия на 11.

За 15 кръга от началото на Serie А, неаполитанците имат 13 успеха и две ремита, а днес те изиграха нови перфектни 75 минути, преди да си направят края на мача труден и нервен.

Причината е, че Наполи имаше аванс от 3:0 и изглеждаше, че леко ще спечели и този двуой, преди в рамките на няколко минути Удинезе да върне две попадения, които дадоха надежди на гостите за нещо от този мач.

Още в 15-ата минута обичайният заподозрян - Виктор Осимен, откри резултата, а след половин час игра Пьотър Зиелински удвои, с което сякаш уби интригата в мача.

Доминацията на Наполи продължи и през втората част, когато северномакедонският национал Елиф Елмас вкара за 3:0 и всичко в мача изглеждаше решено.

Наполи влизаше в последните десет минути на двубоя с три гола аванс, но в рамките само на две атаки, Илия Нестеровски и Лазар Самарджич смълчаха "Диего Армандо Марадона", поднасяйки на феновете доста нервни минути.

Все пак до шокиращ развой не се стигна и домакините удържаха успеха.