Бенфика едва не изпусна сигурна победа, но все пак спечели срещу Ювентус с 4:3 на своя стадион "Луш" в Лисабон и изрита достолепния италиански гранд от турнира Шампионска лига кръг преди края на груповата фаза. Това щеше да се случи дори при реми, но лисабонските "орли" играха вдъхновяващо и пропуснаха да направят резултата още по-унизителен за гранда от Торино.

Вие видяхте победата им по MAX Sport 1 HD.

18-годишният Антонио Силва вкара в 17-ата минута с глава, а Юве изравни против логиката с първата си опасна атака - вкара Мойс Кийн, въпреки че останаха съмнения за засада. Още до почивката обаче "червените" от Лисабон направиха чудеса и вкараха още два гола. Жоао Марио реализира дузпа, а Рафа Силва заби с петичка за 3:1, за да е пълна забавата на стадиона.

И пак той довърши гостите, които и без това бяха гроги, в 50-ата минута след страхотна атака. Силва изпусна хеттрик в няколко ситуации, домакините създаваха и не вкарваха, за да страдат в края.

Резервата Аркадиуш Милик намали в 77-ата минута, а само две по-късно вкара и Уестън Макени. И Ювентус, който изглеждаше погребан мигове по-рано, се вдигна в търсене на чудо. А наистина обрат щеше да е чудо с оглед на играта. "Старата госпожа" не се предаде и поне може да бъде горд от характера, показан в двубой, в който спортно-технически съставът бе напълно надигран. Само Рафа Силва изпусна поне четири чисти положения за Бенфика, а точните удари бяха 8-4 (17-7 общо).

Обрат нямаше, а португалският гранд напълно заслужено спечели. И продължава в осминафиналите на турнира.

Този много приятен за окото тим на Бенфика е непобеден все още през сезона - вече в 20 мача във всички турнири. Води уверено в първенството на Португалия и си осигури място сред най-добрите 16 в Европа.

Тимът събра 11 точки от 5 мача, колкото има и ПСЖ. Юве остава с три, такъв е активът и на Макаби (Хайфа), загубил с 2:7 в Париж.

Лео Меси и Килиан Мбапе вкараха по два гола за разгрома там, Неймар добави един, в края вкара и Карлос Солер, а Голдберг си отбеляза автогол в полза на парижани.

За аржентинеца попаденията бяха под номер 128 и 129 в турнира на шампионите.

Така кой ще е първи в групата ще се реши в последния кръг на 2 ноември, когато Бенфика гостува в Израел, а Ювентус приема френския гранд.

Също тогава ще стане ясно и кой ще е трети и ще играе в Лига Европа, както и кой се разделя с Европа още преди Коледа.