Невероятният и неостаряващ Златан Ибрахимович поведе Милан към победа в Serie "A".

"Росонерите" спечелиха с 3:0 гостуването си на Дженоа, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Петко Христов с цял мач, но Специя не затрудни шампионите

Още по-добрата новина за Милан бе, че по същото време лидерът Наполи се издъни и изпусна победата над Сасуоло в последната минута, завършвайки наравно 2:2.

Така след 15 кръга Наполи продължава да е лидер, но само с точка пред Милан и две пред Интер, който също постигна победа по-рано днес.

Няма как да пренебрегнем огромния принос на неостаряващия Златан, който в десетата минута вкара страхотен гол от пряк свободен удар и изведе Милан напред.

Въпреки 40-те си години, той има шест гола в девет мача през сезона. Ибра изравни рекорда на Силвио Пиола за най-много попадения в Серия А след навършването на 38 години - 31.

Освен това ветеранът се изравни с Филипо Индзаги на десетото място за най-резултатните играчи в историята на "росонерите" в "калчото" с по 71 гола. Девети в списъка е Кака със 77.

Два точни изстрела за успеха на гостите добави Жуниор Месаис, с което Милан удари воденият от своята легенда Андрий Шевченко тим на Дженоа.

Гледайте мачовете от италианската Serie "A" в каналите на MAX Sport.