Ювентус постигна много трудна победа с 1:0 при гостуването си на новака Лече в среща от 12-ия кръг на италианската Серия "А".

"Бианконерите" стигнаха до успеха с гол на резервата Николо Фаджоли, който се превърна в първия играч роден след 2001 година и реализирал попадение за тима. 21-годишният италианец игра през миналия сезон под наем в Кремонезе, но сега звездата му изгря с фантастично попадение в 73-ата минута.

В края на мача Юве терепереше сериозно след късен натиск на Лече, като се стигна и до удар в гредата. Все пак хората на Масимилиано Алегри оцеляха за трета поредна победа и вече имат 22 точки на петото място в класирането. Лече загуби у дома след четири поредни равенства и е 17-и с осем точки.

В друг мач от деня Наполи се забавлява и разгроми Сасуоло с 4:0 на "Диего Марадона", за да постигне 13-а поредна победа във всички турнири.

Виктор Осимен изригна с хеттрик и вече има осем гола през сезона, а Квича Кварацхелия добави гол и две асистенции.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута, когато Осимен вкара от близка дистанция след центриране от десния фланг и отклонена топка с глава от играещия великолепно Квича Кварацхелия

В 19-ата минута тази комбинация отново сработи. Грузинецът проби до аут линията и подаде на своя съотборник, който се нуждаеше само от едно докосване - 2:0.

В 36-ата самият Кварацхелия реализира за 3:0 след хубаво подаване на Марио Руй. Крайният резултат и своя хеттрик оформи Осимен в 77-ата минута с техничен прехвърлящ удар.

С този успех Наполи води убедително на върха с 32 точки, на шест пред Милан, който утре гостува на Торино. Сасуоло е девети с 15 точки.