Макаби Хайфа победи с 2:0 Ювентус в мач от четвъртия кръг на група H в Шампионската лига, след като напълно надигра италианския гранд преди почивката, а после гросмайсторски парираше опитите му да обърне резултата.

Гледахте двубоя по MAX Sport 4 HD.

И двата гола за Макаби реализира израелският национал Омер Ацили в 7-ата и 42-рата минути, като и двете попадения си струва да бъдат видяни отново. Първото дойде след центриране отляво, при което Ацили не уцели топката с глава, а я отигра с гръб, но тя влетя в мрежата на Войчех Шчесни. И дори преди този гол Юве оцеляваше, а полският вратар спаси много опасен удар отблизо с глава на Франци Пиеро.

Гостите се събудиха след допуснатото попадение, но получиха удар с травмата на Анхел ди Мария, който напусна с разтежение в 24-ата минута. И така и не стигаха до положения пред вратата на домакините.

В 42-рата минута Ацили вкара фамозно с левачката под гредата за 2:0, а едва след това дойде първата ситуация за Юве - удар с глава на Душан Влахович, спасен от Коен.

През втората част "старата госпожа" натискаше, би серия корнери, но така и не стигна до чисти положения. И записа трета загуба в четири мача в групата.

Юве е с все по-бледи надежди за класиране, за да не кажем, че са илюзорни. С три точки от четири мача, тимът е вече последен в групата, с равен актив с Макаби (по-лош баланс срещу него).

ПСЖ и Бенфика имат по 7 точки и се срещат по-късно в Париж, а реми там ще е направо катастрофа за Юве. Но и при всякакъв друг изход, очевидно е - за италианския гранд трябват две задължителни победи до края и голям късмет.

Добавяме и ужасната форма на отбора в първенството, където преди дни загуби по подобен безславен начин от Милан и имаме сигурен факт - треньорът Масимилиано Алегри е пред уволнение.