Лацио победи Рома с 1:0 в поредното пулсиращо и хаотично дерби на Рим, което видяхте в пълния му блясък по MAX Sport 3 HD.

Матия Дзакани вкара в 65-ата минута с хубав удар по диагонала единствения гол, а "небесносинята" фиеста на стадиона бе пълна. Лацио направи дубъл над вечния съперник през сезона, след като в първия двубой също спечели с 1:0.

И тогава, и сега, един грешник бе основна причина за провала на "вълците". През есента бразилският защитник Ибанес подари необяснимо топката пред вратата на Фелипе Андерсон и той вкара единствения гол. Сега същият бранител си изкара два жълти картона в 8-ата и 32-рата минути, за да напусне играта рано-рано.

Наполи танцува към титлата след бой над Торино

Нататък Рома основно играеше в отбрана и търсеше да не загуби, лишен и от Жозе Моуриньо на скамейката, който пък бе наказан за изгонването му преди три седмици при загубата от Кремонезе.

Две минути след гола на Дзакани, резултатът бе изравнен или поне... така изглеждаше. Николо Касале вкара топката в собствената си врата за 1:1, но при центрирането Крис Смолинг се оказа в засада и попадението бе правилно анулирано.

Лацио е втори с 52 точки, на две пред третия Интер, но и с мач повече.

С поражението Рома остава пети с 47, на една зад четвъртия Милан.