Наполи изненадващо отпадна от турнира за Купата на Италия след поражение с дузпи от Кремонезе на осминафинала.

Редовното време и продълженията завършиха 2:2, а вие видяхте зрелището под поройния дъжд на "Диего Марадона" по MAX Sport 3 HD.

При дузпите Кремонезе вкара пет от пет удара, докато Станислав Лоботка изпусна неговия, което прати неаполитанците извън турнира. Гостите се браниха храбро с 10 души в последните 20 минути, след като в 100-та бе изгонен Леонардо Серникола.

Преди това Пикел бе дал аванс на Кремонезе, но голове на Жезус и Джовани Симеоне обърнаха резултата. И изглеждаше, че фаворитът рутинно ще отиде на четвъртфинал, преди Афена-Гиан да вкара за 2:2 в 87-ата минута.

Кремонезе е единственият тим без победа през сезона в Serie A, като напълно логично от това е и последен в класирането. А Наполи води уверено и върви към титла. Разликата между двата съперника е 40 точки в шампионата, но това често губи значение в турнирни битки.

На четвъртфинал Кремонезе ще гостува на Рома на 1 февруари. Другата сигурна двойка е Фиорентина - Торино.

Интер чака противника си измежду Аталанта и Специя, а спечелилият сблъсъка Лацио - Болоня ще приеме Ювентус или Монца.