Уругвайският Насионал (Монтевидео) спечели директния сблъсък с бразилския Брагантино и си осигури продължаване напред в Копа Судамерикана. Двата тима бяха в група С на Копа Либертадорес, а след победа с 3:0 домакините си осигуриха третото място в крайното класиране, даващо право на участие в елиминациите на другата надпревара, докато бразилците отпадат.

Мачът гледахте по MAX Sport 4 HD.

Алфонсо Треса откри от добавка в 9-ата минута на мача, а Камило Кандидо удвои от няколко метра в 31-ата. Третото попадение дойде в 84-ата минута и бе автогол на вратаря на гостите Клейтон, при това доста куриозен. При изпълнение на дузпа топката се удари в гредата, а след това в гърба му и влезе в мрежата за 3:0.

Това не бе единственият мач, излъчван пряко в каналите на MAX Sport миналата нощ.

По MAX Sport 3 HD изгледахте равенството между Лига де Кито (Еквадор) и Атлетико (Гоянензе) от турнира Копа Судамерикана. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в последния мач от груповата фаза.

Бразилците печелят групата и продължават напред за сметка именно на еквадорския си съперник.

Домакините поведоха в 29-ата минута чрез Майкъл Ойос, но Габриел Баралас възстанови равенството 25 минути преди края.