Наполи изигра поредния си перфектен мач в Серия "А", след като разгроми Торино с 4:0 при гостуване от 27-ия кръг, което можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Отборът на Лучано Спалети тотално надигра съперника си и зарадва гостуващите фенове с поредни два гола на Виктор Осимен, един на Квича Кварацхелия и още един на Танги Ндомбеле.

С този успех неаполитанци събраха актив от 71 точки, като водят с 21 на втория Интер, който днес приема Ювентус в Дерби Д'Италия. След две поредни победи в шампионата Торино претърпя тежко поражение, което свали тима до 11-о място с 37 точки.

Наполи си направи мача лесен още в деветата минута, когато откри резултата. Виктор Осимен се разписа с глава след пореден гол от корнер на бъдещите шампиони. Подаването от ъгловото флагче дойде от Пьотр Зиелински. В 35-ата минута резултатът стана 2:0. Другият герой на тима от този сезон Квича Кварацхелия реализира дузпа, която сам си изработи, след като бе изритан в наказателното поле.

Голеадата в синьо продължи с попадение в 50-ата минута. Меко подаване на Матиас Оливейра намери главата на Осимен на далечната греда и головата машина реализира от малък ъгъл за 3:0. Опасността за Торо започна след супер пас с пета на Кварацхелия. Четвъртият гол за Наполи дойде в 68-ата минута след страхотна работа на Осимен, който се пребори с двама защитници, подаде на Кварацхелия, а грузинецът отклони за Танги Ндомбеле за лесен гол.

В друг мач, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD, Фиорентина взе домакинството си на Лече с 1:0.

Единственото попадение в мача бе автогол на Антонино Гало в 27-ата минута.

Така Фиорентина продължи блестящата си форма и с четвъртия си пореден успех в шампионата се изкачи до деветото място, което до днес се заемаше от Торино. Лече загуби за четвърти пореден път и е 15-и с 27 точки.