Наполи победи Сампдория с 2:0 в мач от итaлианската Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин неаполитанците се върнаха на победния път и временно увеличиха аванса си на върха на седем точки, преди по-късно тази вечер Милан да изиграе своя мач от кръга.

Гостите имаха тотално превъзходство в този мач, който премина под знака на Джналука Виали и Синиша Михайлович - две легенди на Сампдория, които в рамките на седмици загубиха битката с рака.

Фенове и клуб почетоха двете легенди, но самите играчи не можаха да ги изпратят с победа срещу лидера.

Още в шестата минута Наполи получи шанс да изпълнява дузпа, кояо Политано изпусна, но малко по-късно гостите все пак поведоха, когато точен бе Виктор Осимен.

Нещата станаха още по-тежки за Сампдория, когато в 38-ата минута Томас Ринкон получи директен червен картон, но Наполи трябваше да чака едва до 82-ата минута да реши мача.

Това се случи след нова дузпа, която този път Елиф Елмас превърна в гол за 2:0.

В друг мач, който MAX Sport 3 HD ви показа, Лацио направи втора поредна издънка и завърши наравно 2:2 с Емполи.