Наполи разби Ювентус с 5:1 в голямото дерби на сезона в Serie A, което имахте удоволствието на гледате по MAX Sport 3 HD.

Невероятна вечер за цял Неапол, след която отборът вече има 10 точки аванс на върха в класирането, но и увеличи преднината си по възможно най-сладкия начин - с победа над най-омразния съперник.

Ювентус не бе отнасял пет гола от Наполи от 33 години насам, а и изобщо не бе инкасирал пет гола в официален мач от 1993-а, но тази вечер това се промени.

И то в момент, в който "бианконерите" бяха в серия от осем мача без допуснат гол и отбраната им се смяташе за най-силната част от играта на тима.

Още в 14-ата минута Виктор Осимен с глава довкара избитата топка след удар на Кварацхелия, за да развенчае мита за "черно-бялата" отбрана.

А страхотната игра на Наполи продължи и съвсем логично в 39-ата минута резултатът стана 2:0, а този път голмайстор бе Кварацхелия.

Юве обаче успя да се върне в мача с гол на Ди Мария преди почивката, който бе последван от още два шанса, при които като по чудо не се стигна до изравняване, което в никакъв случай нямаше да е логично с оглед играта на двата тима.

През втората част обаче Наполи не остави и капка съмнение кой е по-добрият тим не само тази вечер, но и като цяло в битката за титлата.

След корнер Амир Рахмани вкара за 3:1, в 65-ата минута с втория си гол в мача Осимен се разписа за 4:1, а делириумът бе тотален в 72-ата, когато Елиф Елмас се разписа за 5:1.

Така Наполи вече води с 10 точки на върха в класирането, но сметките ще почакат, защото в Неапол първо е време за празненства и дългоочакване фиеста след лекцията срещу Старата госпожа.