Наполи победи Салернитана с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Serie A, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Неаполитанците се справиха без проблем в регионалното си гостуване, с което увеличиха своята преднина на върха в класирането.

Към момента Наполи има аванс от 12 точки пред Милан и 13 пред Интер, но е и с мач повече от двата си останали конкурента. До вчера в тази битка бе и Ювентус, но след тежкото наказание и отнетите 15 точки от актива на "бианконерите", те вече са далеч от каквато и да е надпревара на върха.

Днес Наполи нямаше особени трудности с достигането до успеха, като единствено по-бавно от очакваното падане на първия гол леко смути гостите.

Те трябваше да чакат до последните секунди на първата част, когато Джовани Ди Лоренцо успя да отбележи за 1:0.

Още с началото на второто полувреме Виктор Осимен успя да удвои, като с това до голяма степен той уби интригата в мача, който от този момент до края просто се доиграваше.

Така Наполи продължи доминацията си в Serie A, където вече има 16 победи, две ремита и една загуба след първите си 19 мача.