Наполи победи Сасуоло като гост с 2:1 в първа среща от 23-ия кръг на Серия "А", която можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Отборът на Лучано Спалети завоюва 20-и успех през сезона и трудно може да си представим, че ще бъде изпреварен до края в битката за Скудетото.

С успеха си Наполи събра 62 точки и води с 18 пред втория Интер, който в съботния ден приема Удинезе на "Сан Сиро".

Неаполитанци си гарантираха успеха още през първото полувреме с голове на добре познатите лица. В 12-ата минута грузинската фурия Квича Кварацхелия откри резултата след страхотен свой пробив през центъра на терена и удар в десния ъгъл на Андреа Консили.

Малко след това Арман Лоран удари греда за домакините, а Виктор Осимен също бе спрян от рамката на вратата за гостите.

Наполи все пак удари за втори път в 33-ата минута. Осимен бе с топка в краката с гръб към защитник, обърна се и разстреля Консили от малък ъгъл за 2:0.

До края на мача по един гол на двата отбора беше отменен заради засада.

Поражението оставя Сасуоло на 15-ата позиция с актив от 24 точки, на 7 от опасната зона.